Het stalen Welltherm Ecoline infraroodpaneel 710W is geproduceerd in Duitsland en heeft een slagvast en krasbestendige poedercoat in RAL9003 (wit). Het paneel kan zowel horizontaal als verticaal aan wand of plafond worden gemonteerd. Als hoofdverwarming voor woonkamers is dit paneel geschikt tot maximaal 23m³ en badkamers tot maximaal 11 m³. Daarnaast heeft dit paneel een verwarmingsbereik van 10 à 14 vierkante meter, waardoor het ook geschikt is als bijverwarming op andere plaatsen binnenshuis.
Het Welltherm Ecoline infraroodpaneel is een uitstekende keuze voor het verwarmen van huis of kantoor binnen korte tijd. Het stalen infraroodpaneel heeft een IP44 waarde en is dus ook te plaatsen in een badkamer. Het paneel heeft een afmeting van 60 bij 120 cm, slechts 1,7 cm dik en kan zowel aan de wand als aan het plafond gemonteerd worden. Het stalen 710 watt paneel plaatsen in een systeemplafond is ook mogelijk. Dankzij het glad witte design is het infrarood paneel gemakkelijk te combineren in ieder interieur.
De ECO Line serie van Welltherm is een allround infraroodpaneel en perfect geschikt als een strak wand- of plafondpaneel. Door een slagvaste en krasbestendige poedercoat gaat dit paneel jaren mee. Daarbij heb je de keuze uit diverse thermostaten.
Wil je liever eerst ervaren hoe deze natuurlijke manier van verwarmen aanvoelt? Maak dan een afspraak en kom langs in onze showroom in Lelystad.
Welltherm maakt gebruik van een unieke opbouw waardoor de gebruikte energie maximaal wordt omgezet in infrarood warmtestraling. Het rendement neemt hierdoor 30% toe ten opzichte van reguliere warmtepanelen. Dit resulteert op lange termijn in een aantoonbare energiebesparing.
De Eco-line serie van Welltherm kan met de bijgeleverde beugels horizontaal of verticaal aan wand of plafond worden gemonteerd. Daarbij is het mogelijk het infraroodpaneel in te bouwen in het plafond met een inbouw frame of horizontaal in te zetten als mobiele verwarming met een set voetsteunen.
Bij toepassing van infrarood panelen als hoofdverwarming berekent u minimaal
(hierbij gaan wij uit van normaal geïsoleerde woningen):
Dit model is geschikt als hoofdverwarming in normaal geïsoleerde woon-/leefruimtes tot ca. 23 m³ of als bijverwarming in zones tot ca. 10 – 14 m² stralingsoppervlak. In badkamers adviseren wij dit paneel tot ca. 11 m³.
Ja, dankzij de IP44-spatwaterbescherming kan het paneel veilig in vochtige ruimtes worden toegepast. Let erop dat het paneel vrij kan uitstralen en in zone 2 van de badkamer wordt geplaatst.
Het paneel kan aan wand of plafond worden bevestigd, zowel horizontaal als verticaal. Een boorsjabloon, pluggen en bouten voor standaard ondergronden worden meegeleverd. Bij plafondmontage is het handig om dit met twee personen te doen. Dankzij het formaat van 60×120 cm past dit paneel ook uitstekend als vervanging van een systeemplafondtegel. In kantoorruimtes is één paneel (PB710) per werkplek doorgaans voldoende bij normale isolatie.
Nee. Welltherm-panelen hebben bewust geen ingebouwde regeling — dat maakt ze duurzamer, omdat er geen schakelende onderdelen in het paneel zelf zitten. Een externe thermostaat meet de ruimtetemperatuur op verblijfsniveau, waardoor de regeling nauwkeuriger en efficiënter is.
Ja, de Welltherm-panelen zijn getest door onafhankelijk onderzoeksbureau Peutz en voldoen aan de IEC-norm voor infraroodverwarming.



| Gewicht | 14 kg |
|---|---|
| Afmetingen | 59,2 × 119,2 × 1,7 cm |
| Soort infraroodpaneel | Metaal |
| Afwerking | Poedercoat RAL 9003, wit |
| Wattage | 710W |
| Geschikt voor ruimte, inhoud | Badkamer max. 11m³, Woonruimte max. 23m³ |
| Montage | Horizontaal of verticaal aan wand of (systeem)plafond met meegeleverde beugels, Vrijstaand met optionele voetsteunen |
| Garantie | 60 maanden fabrieksgarantie |
| IP-waarde | IP44 – Plensdicht |
| Land herkomst | Geproduceerd in Duitsland |
| Oppervlakte temperatuur | 105 tot 115 °C |
| Soort infraroodstraling | 10.000 nanometer / IR-C Lange golf |
| Aansluitkabel | 185CM, 3-aderig, Met geaarde stekker |
| Soort ruimte | Woonruimte, Badkamer (in zone 3), Werkplek |
| Besturing | Externe thermostaat, optioneel leverbaar |
| infrarood stralingsefficientie | Volgens IEC 60675-3:2020 |
2 beoordelingen voor Welltherm Ecoline infraroodpaneel 710W
Kees de wit (geverifieerde eigenaar) –
Onopvallende vormgeving, uitstekende en prettige warmteafgifte, die op 2 meter afstand voelbaar is. De prijs is hoog, maar dat staat in verhouding tot het rendement en comfort.
Klaas van der Kolk (geverifieerde eigenaar) –
Heel fijne oplossing voor de badkamer sinds de aanschaf van warmtepomp. Temperatuur van het water is te laag voor de radiatoren in de badkamer dus voor deze oplossing gekozen.
Het is nu zelfs aangenamer dan eerder